پایگاه اطلاع رسانی دکتر غلامرضا کریمی

دانشیار گروه روابط بین الملل دانشگاه خوارزمی

قائم مقام وزير آموزش و پرورش در امور بين الملل و رئيس مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور / دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو

دکتر غلامرضا کریمی: مدرسه محوری، مهمترین و اساسی ترین بحث در وزارت آموزش و پرورش است 

وضعیت دانش آموزان پناهنده افغانستانی در ایران مورد بررسی قرار گرفت.
در این دیدار که روز یکشنبه 12 اسفندماه  با حضور دکتر عبدالرشید حکیمی رئیس هیئت اعزامی ریاست جمهوری کشور افغانستان و هیئت همراه ایشان صورت گرفت دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر  آموزش و پرورش در امور بین الملل و رئیس مدارس خارج ...
ادامه مطلب نمایش مطالب آرشیو
تاریخ: 1398-03-18 مجموعه: چاپ | ایمیل | PDF
نشست های تخصصی کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید

در ادامه فعالیت همایش بین‌المللی آینده جهان اسلام در افق 1414 دو پانل تخصصی توسط کمیسیون ملی آیسسکو، با عناوین فرهنگ، تمدن وارزش ها در جهان اسلام و محیط زیست در جهان اسلام در این همایش بین المللی برگزار گردید.

این نشست های تخصصی که با استقبال خوب پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه های مختلف کشور همراه بود به موضوعات فرهنگ، تمدن وارزش ها در جهان اسلام و همچنین محیط زیست در جهان اسلام پرداخته شد.

دکتر غلامرضا کریمی، دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در ایران، به عنوان رئیس پانل اول ضمن معرفی سازمان بین المللی آیسسکو و اهداف، نقش و رویکرد این سازمان در کشورهای اسلامی مطالب خود در خصوص نقش آیسسکو در همگرایی فرهنگی جهان اسلام ارائه نمود. دکتر علی سعادت آذر نیز ضمن با اهمیت دانستن انسجام کشورهای اسلامی به نقش گفتگوهای فرهنگی در توسعه پایدار منطقه ای پرداخت.

در پانل تخصصی محیط زیست در جهان اسلام نیز دکتر لیلا زمانی به بررسی وضعیت شاخص ردپای اکولوژیک  با رویکرد تغییر الگوی مصرف پرداخت و دکتر محمد علی زاهد نیز اثر تغییرات اقلیمی بر زیست بوم ها و وضعیت اقتصادی- اجتماعی خاورمیانه را مورد بحث و بررسی قرار داد.  در پایان نیز دکتر مهدی زارع سناریوهای ریسک آتش سوزی پس از زلزله در شهر تهرانرا مطرح نمود.

این پانل ها با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه های مختلف در کنار نشست تخصصی دیگر با موضوعات متنوع از جمله  موضوعات  آینده سیاست و امنیت در جهان اسلام، آینده اقتصاد در جهان اسلام، آینده تمدن، فرهنگ و ارزش ها در جهان اسلام، آینده علم و فناوری در جهان اسلام در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران  در روز دوشنبه 9 اردیبهشت ماه 98 برگزار گردید.

همایش بین المللی ”آینده جهان اسلام در افق 1414 شمسی"با مشارکت مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام، دانشگاه تهران، کمیسیون ملی آیسسکو در ایران و جمعی از نهادها و سازمانهای ملی و بین المللی به مدت دو روز با حضور جمعی از وزرا، مسئولان کشوری و لشکری، استادان داخلی و اندیشمندانی از کشورهای ترکیه، عراق، مصر، تونس، لبنان، الجزایر، فرانسه، فنلاند، اتریش، استرالیا به مدت دو روز در دانشگاه تهران برگزار گردید.

نوشته شده توسط: admin
کلمات کلیدی:
ثبت نظر جدید

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

بنرها

نمایش آخرین ویدیو

آمار سایت


Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 16 bytes) in C:\Inetpub\vhosts\doctorkarimi.com\httpdocs\library\Model.php on line 83