کانال دکتر غلامرضا کریمی
پیام قائم مقام وزیر آموزش و پرورش و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در آستانه بازگشایی مدارس
باز هم مهری دیگر و آغازی دیگر ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، فرارسیدن ماه مهر، ماه بازگشایی مدارس و شروع دل انگیز سال جدید  تحصیلی را به دختران و ...
ادامه مطلب نمایش مطالب آرشیو
تاریخ: 1397-10-17 مجموعه: چاپ | ایمیل | PDF
با حضور قائم مقام وزیر در امور بین الملل طنین زنگ مهر در مدرسه اتباع خارجی منطقه 15 تهران به صدا درآمد

با حضور قائم مقام وزیر در امور بین الملل طنین زنگ مهر در مدرسه اتباع خارجی منطقه 15 تهران به صدا درآمد

دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل ضمن حضور در مدرسه شیخ فضل الله نوری منطقه ۱۵ تهران و به صدا درآوردن زنگ مهردر این آموزشگاه، آغاز بهار دانایی را به دانش آموزان اتباع خارجی تبریک گفت.

کریمی ضمن تبریک فرارسیدن آغاز مهر به دانش آموزان اتباع، این روز را برای دانش آموزان یک روز به یادماندنی خواند و از این عزیزان خواست تا این روزهای با ارزش و زیبا را در دفترخاطرات خود ثبت نمایند.
وی گفت در این زمان که ما سال تحصیلی را اغاز می کنیم ۶۱ میلیون کودک در سن لازم التعلیم ابتدایی و ۶۰ میلیون نوجوان در سن لازم التعلیمی مقطع راهنمایی در جهان به دلایل مختلف از جمله جنگ، فقر و کمبود امکانات آموزشی امکان ادامه تحصیل را ندارند.
قائم مقام وزیر در امور بین الملل گفت ما بسیار خرسندیم که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز بیش از چهارده میلیون دانش آموز در یکصدوهشت هزار مدرسه در کشور مشغول تحصیل شدند. علاوه بر این جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که پانصد هزار دانش آموز اتباع و‌مهاجرین خارجی نیز در کنار دانش اموزان ایرانی به تحصیل می پردازند.

مقام معظم رهبری در سال 1393 دستوری مبنی بر تحصیل کلیه اتباع خارجی در ایران را صادر نمودند که بر مبنای آن تحصیل کلیه اتباع و مهاجرین خارجی جتی افرادی که فاقد مدرک اقامت هستند مجاز به بهرمندی از حق تحصیلی در ایران شدند. لذا همه اتباع و مهاجرین  خارجی باید از این فرصت  استفاده نمایند.

وی افزود دنیای آینده دنیایی نیست که کار فردی جواب دهد. در دنیای امروزی باید فعالیت های گروهی سرعت گیرد و دانش آموزان تلاش کنند با یکدیگر کار گروهی نمایند. شما این افتخار را در این مدرسه دارید چون در کنار دانش آموزان ایرانی به تحصیل اشتغال دارید و بهترین تمرین همزیستی با یکدیگر را در این مدرسه دارید. وی افزود یکی از مهارت های مهم دانش آموزان در آینده این هست که بتواند با اقوام و ملیت های مختلف ارتباط برقرار نموده و در راستای حل مشکلات خود  تعامل داشته باشد.

وی در پایان بار دیگر ضمن تاکید به استفاده از فرصت حضور در مدرسه تاکید نمود تا از این فرصت برای افزایش مهارت های زندگی استفاده نمائید و تلاش کنید تا شهروند مسئولیت پذیری در قبال مدرسه و محیط پیرامون خود باشید و نسبت به معلم خود ادای احترام نمائید.

لازم به ذکر است در این مراسم مسئولان اتباع خارجی وزارت کشور و مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش دکتر کریمی را همراهی نمودند.

نوشته شده توسط: admin
کلمات کلیدی:
ثبت نظر جدید

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

بنرها

 

http://www.msrt.ir

دانشگاه خوارزمی

نمایش آخرین ویدیو

آمار سایت


Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 16 bytes) in C:\Inetpub\vhosts\doctorkarimi.com\httpdocs\library\Model.php on line 83