کانال دکتر غلامرضا کریمی
پیام قائم مقام وزیر آموزش و پرورش و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در آستانه بازگشایی مدارس
باز هم مهری دیگر و آغازی دیگر ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، فرارسیدن ماه مهر، ماه بازگشایی مدارس و شروع دل انگیز سال جدید  تحصیلی را به دختران و ...
ادامه مطلب نمایش مطالب آرشیو
تاریخ: 1394-06-10 مجموعه: سخنرانی ها چاپ | ایمیل | PDF
دکتر کریمی در کنگره بین المللی 17000 شهید ترور: جمهوری اسلامی ایران در شرایط جدید بوجود آمده بعد از مذاکرات هسته ای به دنبال تغییر محیط امنیتی در خاورمیانه است.

همزمان با فرارسیدن سالروز شهادت رجایی و باهنر و نامگذاری این روز به نام روز مبارزه با تروریسم، دومین کنگره بین المللی  17000شهید ترور در تاریخ 1394/6/9 با سخنرانی دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد. در این همایش 400 تن از خانواده های شهدای ترور از سراسر کشور و هم چنین 40 تن از اندیشمندان و صاحب نظران خارجی که در زمینه ترور کتاب و یا آثاری ارائه کردند، حضور داشتند.

در این کنگره دکتر غلامرضا کریمی عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی روز سه شنبه 1394/6/10 در تالار علامه طباطبائی سالن همایش های بین المللی شهید بهشتی به ارائه مقاله با موضوع تروریسم و محیط  امنیتی ج.ا. ایران پرداخت. در این پنل دکتر تونی کاس لینگ، دکتر سید هادی زرقانی، دکتر طلال عتریس، دکتر بیلور سینگ نیز به ارائه مقاله پرداختند.

دکتر کریمی گفت: بررسی ها دلالت بر این دارد گروه های تروریستی در جهان اسلام و منطقه از اندیشه ها و آرای سلفی گری تاثیر مستقیم پذیرفته و بر اساس آموزه های این مکتب اقدامات عملی و جهت گیری های رادیکال خود را استوار ساخته اند.

وی افزود: گروه های تروریستی که ماهیت آن درجهت احیای سلفی گری است به عنوان یکی از تهدیدات امنیتی ج.ا. ایران مطرح است که با حمایت های مالی کشورهای غربی، رژیم صهیونیستی و برخی دول عربی حوزه خلیج فارس سعی دارند شکاف و ناامنی را در استان های مرزی ایجاد کنند.

استاد دانشگاه خوارزمی افزود: جمهوری اسلامی ایران در شرایط جدید بوجود آمده بعد از مذاکرات هسته­ ای به دنبال تغییر محیط امنیتی در منطقه خاورمیانه است؛ زیرا با شکل گیری توافق هسته ای ضمن بروز عوامل منطقه ای مثبت، برخی از رفتارها نیز درحال تغییر است  و محیط امنیتی ایران باثبات تر می­ گردد.

وی افزود:  نقش آمریکایی­ ها و عربستان در جهت کنترل و تضعیف ایران همواره پررنگ بوده و در واقع سعودی ها همواره به دنبال این بوده اند که ایران را به سمت بحران های منطقه ای بکشانند درحالیکه ایران رفتار عقلایی داشته است. در این زمینه اوباما نیز در جایی اشاره کرده است که کشورهای عربی، ایران را مشکل می بینند در صورتیکه مشکلات اعراب داخلی است و به نوع رفتار آن­ها با مردمشان بر می­گردد.

دکتر کریمی گفت: در دولت تدبیر و امید تعاملات با کشورهای منطقه در حال افزایش است تا رفتار آنها بویژه عربستان متعادل تر گردد. طبیعی است با این تغییر رفتار، فعالیت های خشونت آمیز مرزی نیز روز به روز در حال کاهش است؛ چرا که اگر روند جاری روندی پرتلاطم باشد شاهد حرکت های بیشتری در نوار مرزی هستیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به دنبال تغییر محیط امنیتی است که ضمن تقلیل حرکات تروریستی، ثبات در امنیت خاورمیانه را بوجود آورد.

لازم به ذکر است که این همایش در قالب پنل های تخصصی تروریسم دولتی علیه ج.ا. ایران، گفتمان انقلاب اسلامی ایران و شکل گیری تروریسم، رژیم های بین المللی و مواجهه آن با تروریسم و جمهوری اسلامی ایران در بستر تحولات ژئوپولیتیکی در سطح منطقه برگزار شد.

نوشته شده توسط: expert site
کلمات کلیدی:
ثبت نظر جدید

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

بنرها

 

http://www.msrt.ir

دانشگاه خوارزمی

نمایش آخرین ویدیو

آمار سایت


Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 35 bytes) in C:\Inetpub\vhosts\doctorkarimi.com\httpdocs\library\Model.php on line 83