کانال دکتر غلامرضا کریمی
پیام قائم مقام وزیر آموزش و پرورش و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در آستانه بازگشایی مدارس
باز هم مهری دیگر و آغازی دیگر ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، فرارسیدن ماه مهر، ماه بازگشایی مدارس و شروع دل انگیز سال جدید  تحصیلی را به دختران و ...
ادامه مطلب نمایش مطالب آرشیو
تاریخ: 1394-03-16 مجموعه: چاپ | ایمیل | PDF
چاپ مقاله در فصلنامه علمی- پژوهشی پژوهش های راهبردی سیاست

دکتر غلامرضا کریمی مقاله بررسی عوامل موثر بر روند جامعه پذیری سیاسی دانشجویان در ج.ا.ا در فصلنامه علمی پژوهشی پژوهش های راهبردی سیاست، سال سوم، شماره 9 در تابستان 1393 انتشار داد.

این مقاله به بررسی عوامل موثر بر روند جامعه پذیری سیاسی دانشجویان پرداخته است که طی آن تاثیر تشکل های سیاسی درون دانشگاهی و برون دانشگاهی (همچون احزاب و شخصیت های سیاسی) و همچنین سیاست های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر این روند مورد مطالعه قرار گرفته است. اطلاعات پژوهش نیز با روش پیمایشی، از نمونه ای با حجم 1210 نفر از میان دانشگاه های دولتی سراسر کشور با روش نمونه گیری طبقه ای انتخاب و جمع آوری شده و تحلیل آن ها نیز با نرم افزار SPSS در سال 1392 انجام شده است.

نتایج مربوط به بررسی این فرضیات نشان می دهد که تشکل های سیاسی درون دانشگاهی تاثیری مثبت بر روند جامعه پذیری سیاسی دانشجویان داشته است و تشکل های سیاسی برون دانشگاهی همچون احزاب و شخصیت های سیاسی نتوانسته اند تاثیرگذاری عمده ای بر این روند داشته باشند. همچنین سیاست ها و برنامه های وزارت علوم نیز نتوانسته اند روندی غالب در جامعه پذیری سیاسی دانشجویان داشته باشند.

لازم به ذکر است که مقاله فوق با همکاری دکتر جعفر هزارجریبی و عباس فرهادی نگاشته شده است و در آدرس ذیل قابل دسترسی است.

http://qpss.atu.ac.ir/article_647_155.html

نوشته شده توسط: expert site
کلمات کلیدی:
ثبت نظر جدید

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

بنرها

 

http://www.msrt.ir

دانشگاه خوارزمی

نمایش آخرین ویدیو

آمار سایت


Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 67 bytes) in C:\Inetpub\vhosts\doctorkarimi.com\httpdocs\library\Model.php on line 83