کانال دکتر غلامرضا کریمی
پیام قائم مقام وزیر آموزش و پرورش و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در آستانه بازگشایی مدارس
باز هم مهری دیگر و آغازی دیگر ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، فرارسیدن ماه مهر، ماه بازگشایی مدارس و شروع دل انگیز سال جدید  تحصیلی را به دختران و ...
ادامه مطلب نمایش مطالب آرشیو
رصدخانه شهری در تهران راه اندازی شد

رئیس مرکز علمی کاربردی آموزش های شهروندی شهرداری تهران به راه اندازی رصدخانه شهری در پایتخت اشاره کرد و افزود: قرار است بر اساس این شاخص ها، اطلاعات کاملی از شهر تهران تهیه و روند پیشرفت سالانه شهر تهران برای ارتقا کیفیت زندگی شهروندان و دستیابی به معیارهای شهر دوستدار کودک گزارش شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی مرکز علمی کاربردی آموزش های شهروندی شهرداری تهران، غلامرضا کریمی رئیس مرکز علمی کاربردی آموزش های شهروندی شهرداری تهران در نخستین کنگره سراسری روان شناسی کودک و نوجوان مقاله ای تحت عنوان «شهر دوستدار کودک و بزرگسالان» ارائه کرد     .

وی در این سخنرانی، ضمن تعریفی از شهر دوستدار کودک، گفت: شهر دوستدار کودک شهری است که در آن خواسته های کودک در اولویت قرار گرفته و شرایط اجتماعی فرهنگی و معماری شهر همسو با نیازهای آنان باشد و حقوق کودکان در سیاست ها، قوانین و برنامه ها و بودجه منعکس شود.

رئیس مرکز علمی کاربردی آموزش های شهروندی شهرداری تهران، ضمن اشاره به ضرورت شناسایی نیازهای واقعی کودکان، از افراط و تفریط در این زمینه انتقاد کرد.

وی در ادامه ضمن برشمردن برخی از شاخص های شهر پایدار نظیر اقتصاد شهری پایدار، جامعه پایدار شهری، محیط زیست شهری پایدار، دسترسی شهری پایدار، ایجاد شهر زیست پذیر و مردم سالاری شهری پایدار، جایگاه شهر تهران در خصوص هر یک را تبیین نمود.

کریمی در ادامه به راه اندازی رصدخانه شهری تهران اشاره و تاکید کرد که قرار است بر اساس این شاخص ها، اطلاعات کاملی از شهر تهران تهیه و روند پیشرفت سالانه پایتخت برای ارتقا کیفیت زندگی شهروندان و دستیابی به معیارهای شهر دوستدار کودک گزارش شود.

شایان ذکر است، نخستین کنگره سراسری روانشناسی کودک و نوجوان در روزهای 29 و 30 بهمن ماه سال جاری در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

ثبت نظر جدید

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

بنرها

 

http://www.msrt.ir

دانشگاه خوارزمی

نمایش آخرین ویدیو

آمار سایت


Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 35 bytes) in C:\Inetpub\vhosts\doctorkarimi.com\httpdocs\library\Model.php on line 83