پایگاه اطلاع رسانی دکتر غلامرضا کریمی

دانشیار گروه روابط بین الملل دانشگاه خوارزمی

قائم مقام وزير آموزش و پرورش در امور بين الملل و رئيس مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور / دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو

دکتر غلامرضا کریمی: مدرسه محوری، مهمترین و اساسی ترین بحث در وزارت آموزش و پرورش است 

وضعیت دانش آموزان پناهنده افغانستانی در ایران مورد بررسی قرار گرفت.
در این دیدار که روز یکشنبه 12 اسفندماه  با حضور دکتر عبدالرشید حکیمی رئیس هیئت اعزامی ریاست جمهوری کشور افغانستان و هیئت همراه ایشان صورت گرفت دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر  آموزش و پرورش در امور بین الملل و رئیس مدارس خارج ...
ادامه مطلب نمایش مطالب آرشیو
رصدخانه شهری در تهران راه اندازی شد

رئیس مرکز علمی کاربردی آموزش های شهروندی شهرداری تهران به راه اندازی رصدخانه شهری در پایتخت اشاره کرد و افزود: قرار است بر اساس این شاخص ها، اطلاعات کاملی از شهر تهران تهیه و روند پیشرفت سالانه شهر تهران برای ارتقا کیفیت زندگی شهروندان و دستیابی به معیارهای شهر دوستدار کودک گزارش شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی مرکز علمی کاربردی آموزش های شهروندی شهرداری تهران، غلامرضا کریمی رئیس مرکز علمی کاربردی آموزش های شهروندی شهرداری تهران در نخستین کنگره سراسری روان شناسی کودک و نوجوان مقاله ای تحت عنوان «شهر دوستدار کودک و بزرگسالان» ارائه کرد     .

وی در این سخنرانی، ضمن تعریفی از شهر دوستدار کودک، گفت: شهر دوستدار کودک شهری است که در آن خواسته های کودک در اولویت قرار گرفته و شرایط اجتماعی فرهنگی و معماری شهر همسو با نیازهای آنان باشد و حقوق کودکان در سیاست ها، قوانین و برنامه ها و بودجه منعکس شود.

رئیس مرکز علمی کاربردی آموزش های شهروندی شهرداری تهران، ضمن اشاره به ضرورت شناسایی نیازهای واقعی کودکان، از افراط و تفریط در این زمینه انتقاد کرد.

وی در ادامه ضمن برشمردن برخی از شاخص های شهر پایدار نظیر اقتصاد شهری پایدار، جامعه پایدار شهری، محیط زیست شهری پایدار، دسترسی شهری پایدار، ایجاد شهر زیست پذیر و مردم سالاری شهری پایدار، جایگاه شهر تهران در خصوص هر یک را تبیین نمود.

کریمی در ادامه به راه اندازی رصدخانه شهری تهران اشاره و تاکید کرد که قرار است بر اساس این شاخص ها، اطلاعات کاملی از شهر تهران تهیه و روند پیشرفت سالانه پایتخت برای ارتقا کیفیت زندگی شهروندان و دستیابی به معیارهای شهر دوستدار کودک گزارش شود.

شایان ذکر است، نخستین کنگره سراسری روانشناسی کودک و نوجوان در روزهای 29 و 30 بهمن ماه سال جاری در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

ثبت نظر جدید

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

بنرها

نمایش آخرین ویدیو

آمار سایت


Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 35 bytes) in C:\Inetpub\vhosts\doctorkarimi.com\httpdocs\library\Model.php on line 83